Pārlekt uz galveno saturu
Lieliski fakti par ūdens aerobiku, kas grūtniecēm būtu jāzina!

Lieliski fakti par ūdens aerobiku, kas grūtniecēm būtu jāzina!

Pēc Profesionālās ūdens aerobikas asociācijas informācijas, ūdens pretestība ir 12-15 reizes lielāka nekā gaisa pretestība. Vingrinājumi uz zemes grūtniecēm sagādā lielākas grūtības, kā arī tie biežāk traumē locītavas. Atšķirībā no vingrojumiem uz zemes, vingrojumi ūdenī, pateicoties pretestībai, ir tikpat efektīvi, cik vingrojumi ar hantelēm vai analoģiski spēka vingrojumi. Ūdens nostiprina dažādu ķermeņa daļu muskuļus, nepārslogojot locītavas. Turklāt, kad jūsu ķermenis līdz krūtīm iegremdējās ūdenī, sirds darbības efektivitāte palielinās par 27 – 30%, salīdzinot ar analoģisku situāciju uz zemes. Sirds kontrakcija kļūst spēcīgāka, palielinot jūsu plaušu kapacitāti un asiņu piesātinājumu ar skābekli. Speciālisti uzskata, ka ūdens aerobika ir laba slodze grūtniecēm, jo tā palīdz aktivizēt augļa galvas smadzeņu šūnu attīstību, turklāt māmiņai ir mazāk iespēju gūt traumas.

Apskatīsim, kādēļ šī tendence ir populāra visā pasaulē 
Profesionāls ūdens aerobikas instruktors pastāstīja, ka jau ilgus gadus šis sporta veids ir populārs grūtnieču vidū visā pasaulē un tam ir vairāki iemesli. Pateicoties ūdens cēlējspēkam, topošās māmiņas var ar to nodarboties arī grūtniecības otrajā pusē, tostarp lēkāt bez lielas piepūles. Tajā pat laikā šāda aerobika ūdens pretestības dēļ palīdz stiprināt gurnu, roku un citu ķermeņa daļu muskulatūru, pateicoties ūdens pretestības spēkam. Turklāt šāda veida vingrinājumi pasargā jūsu kaulus.

Ieguvumi no nodarbībām grūtniecības laikā 

  1. Efektīvi mazina grūtniecības radīto diskomfortu:
    Ūdens aerobika trenē un nostiprina vēdera, krūšu un kāju muskuļus, palīdz grūtniecēm uzturēt svaru un sirds asinsvadu sistēmas darbu, atvieglo muguras sāpes, kā arī palīdz mazināt tūskas un varikozu vēnu veidošanos.
  2. Peldētprasme nav obligāti nepieciešama:
    Ūdens aerobikas nodarbību laikā jums nav jāiegremdējas ūdenī ar galvu, tādēļ šādas nodarbības var apmeklēt arī māmiņas, kuras neprot peldēt!
  3. Nav diskomforta sviedru dēļ:
    Tām, kas nemīl nodarboties ar sportu spēcīgas svīšanas dēļ, nodarbības ūdenī ir ideālas, nav sviedru – nav diskomforta.
  4. Ūdens aerobikas kompleksa vingrojumus ir viegli apgūt: liekšanās uz priekšu un atpakaļ, roku pacelšana, iešana, palēcieni, kāju celšana, izklupieni, vardīte un citi. Arī sievietes grūtniecības otrajā pusē var izpildīt šos vingrinājumus.

Palūdziet, lai jums līdzi nāk kāds ģimenes loceklis, jo drošība vienmēr ir pirmajā vietā
Ūdens aerobikas instruktori iesaka grūtniecēm apmeklēt nodarbības tikai ar ārsta atļauju, kad grūtniecība ir kļuvusi stabila. Ja nav priekšlaicīgi noplūduši augļūdeņi, asiņošanas un sāpju vēdera lejas daļā, topošā māmiņa var turpināt nodarbības ūdenī arī grūtniecības beigu posmā. Neskatoties uz to, ka visi ūdens aerobikas kompleksa vingrojumi ir ļoti vienkārši, stingri ieteicams tos izpildīt profesionālu instruktoru, mediķu vai ģimenes locekļu uzraudzībā. Atcerieties, ka jūsu drošība ir vissvarīgākā, tāpēc izvēlieties apmeklēt baseinus, kur notiek grūtnieču vingrošana. Ja jūs tomēr izvēlaties apmeklēt publiskos baseinus, turieties atstatus no pūļa, kā arī valkājiet neslīdošus apavus.

Piedalieties ūdens aerobikas nodarbībās, kas ir paredzētas topošajām māmiņām
Ūdens aerobikas nodarbības grūtniecēm notiek baseinā, kur ūdens temperatūra 29 – 30°C, jo tā tiek uzskatīta par viskomfortablāko. Zemāka temperatūra var izraisīt dzemdes kontrakcijas, radot vajadzību biežāk urinēt. Biežā tualetes apmeklēšana un kāpšana laukā no baseina rada risku paslīdēt. Turklāt jūs varat saaukstēties ūdens un baseina telpas temperatūras kontrasta dēļ.