Pārlekt uz galveno saturu
Svarīgs ziņojums!
Mātes piens ir labākais uzturs zīdaiņiem veselīgai augšanai un attīstībai. Labs uzturs mātei palīdz uzturēt piemērotu krūts piena kvalitāti un daudzumu. Negatīvu un iespējami neatgriezenisku iespaidu uz zīdīšanu var atstāt nevajadzīga jaukta vai pilnīga ēdināšana no pudelītes, kā arī citi nevajadzīgi papildēdieni un dzērieni. Ja jums ir problēmas ar zīdīšanu, kā arī pirms lēmuma pieņemšanas par mākslīgo maisījumu izmantošanu, konsultējieties ar ārstu, turklāt apsveriet sociālos un finansiālos aspektus. Vienmēr rūpīgi sekojiet lietošanas, pagatavošanas un uzglabāšanas pamācībām, kas atrodamas uz mākslīgo maisījumu vai papildēdienu iepakojuma, jo nepareiza vai nevajadzīga to lietošana var apdraudēt veselību.
Gremošanas sistēmas loma un funkcijas

Gremošanas sistēmas loma un funkcijas

Cilvēka gremošanas sistēmu veido virkne orgānu, kas palīdz pārveidot un sadalīt pārtiku absorbējamās uztuervielās, kā arī izvada no organisma nevajadzīgās vielas.

Mūsu gremošanas sistēmas normāla darbība ir būtiska mūsu labsajūtai un veselībai, jo tā ietekmē uzturvielu sadalīšanos un metabolismu, kā arī barības un nevajadzīgo vielu izdales funkcijas.

Mūsu gremošanas sistēmai ir vairākas lomas, proti:

Mūsu gremošanas sistēmas lomas

Tā ir barjera, kas savieno ķermeni un ārējo vidi

Tā kalpo kā barības un ūdens ieguves avots ķermeņa aktivitātēm un attīstībai

Tai ir cieša saikne un ietekme uz nervu sistēmas attīstību

Tā ir lielākais ķermeņa imūnsistēmas orgāns, kurā ir visvairāk limfocītu, un kas darbojas kā barjera ķermeņa aizsardzībai no ārējiem patogēniem