Pārlekt uz galveno saturu
Visit the zoo

Izbaudiet ar mazuli mazus piedzīvojumus

Bērni vislabāk mācās no pieredzes – darot, redzot, garšojot, jūtot, smaržojot un klausoties. Lai pētītu pasauli un mācītos, bērni izmanto visas maņas. Uzkrājot dažādas pieredzes, mazuļi ievāc informāciju un to uztver sev saprotamā veidā. Viņi izdomā, kā lietas darbojas un ko ar tām var darīt savā pasaulē. Lūk, 5 nodarbes, kuras varat pieredzēt kopā ar savu mazuli pirms skolas laika sākšanās.
Visit the zoo

1. Apmeklējiet zoodārzu

Bērni mīl dzīvniekus, izņemot reizēm kādu suni vai kaķi. Jūsu mazulim, iespējams, ikdienā nav daudz iespēju būt dažādu dzīvnieku tuvumā, tāpēc labākais veids, kā bērnu mudināt izzināt dzīvnieku pasauli, ir kopīgs zoodārza apmeklējums.

Aizvediet savu bērnu uz mini-zoodārzu, lai viņš nonāktu saskarsmē ar dzīvniekiem. Mudiniet bērnu izmantot visas viņa maņas, uzdodot bērnam tādus jautājumus kā: “Kāda ir sajūta, pieskaroties jēriņam?” vai “Vai pīles ir klusas vai skaļas?”, vai “Kā zirgs smaržo?”. Bērna kognitīvajai attīstībai palīdzēs bērna centieni veidot asociācijas un saikni starp dzīvniekiem, kurus viņš redz reālajā dzīvē un kurus redz grāmatās. Tas palīdzēs arī bērna sarunvalodas prasmēm un uztveres attīstībai.

Grow a mini-garden

2. Izveidojiet nelielu dārziņu

Stāstiet un māciet bērnam par dabu un tās brīnišķīgajām tekstūrām un smaržām, iekārtojot nelielu dārziņu. Tas ir brīnišķīgs iemesls jums un jūsu bērnam atrasties brīvā dabā, rakt zemi un izjust dažādos dabas elementus. Sāciet ar pupiņu dzinumiem. Tos ir viegli izaudzēt, un jūsu bērns varēs ātri redzēt pārmaiņas. Augu audzēšana palīdzēs bērna intelektuālajai attīstībai, jo bērns uzzinās par cēloņsakarību mijiedarbību (piemēram, augi bez ūdens iet bojā), kā arī nāks par labu emocionālajai labsajūtai, jo bērns iemācīsies, kā rūpēties par augiem. Labi augošs augs sniegs milzīgu gandarījuma sajūtu un paaugstinās jūsu bērna pašapziņu.

Stage a play

3. Iestudējiet lugu

Pārģērbšanās dažādos tēlos palīdz bērnam mācīties dažādos veidos. Kā? Kad bērns uzvelk kostīmu, viņš attīsta koordināciju, cenšoties aizpogāt kostīmu vai cenšoties sasiet savu apmetni. Kad tiek stumta rotaļu mašīna vai kad bērns skrien kā futbolists, tiek attīsta arī fiziskā izturība. Esot mijiedarbībā un spēlējoties ar citiem bērniem, mazulis iemācīsies arī darboties komandā. Bērnam mēģinot atcerēties un atkārtojot iepriekš redzēto, pārģērbšanās arī mudinās jūsu bērnu domāt augstākā līmenī.

Cook dinner

4. Gatavojiet vakariņas

Ēdiena pagatavošana kopā ar bērnu ir lielisks veids, kā bērnam attīstīt vienkāršas kognitīvās prasmes. Iegūstot pareizas sastāvdaļu proporcijas, tiek iemācīta skaitīšana, sadale un mērīšana. Receptes lasīšana kopā bērnam palīdzēs sākt atšķirt burtus no cipariem. Mudinot bērnu aprakstīt to, ko viņš redz, garšo un jūt, palielināsies viņa vārdu krājums. Turklāt maisīšana, liešana, slaucīšana, plūkāšana un plēšana palīdzēs bērnam attīstīt koordinācijas prasmes. Tādēļ, tiklīdz bērns ir spējīgs nostāvēt pie galda, sāciet kopā darboties virtuvē. 

Play in a band

5. Spēlējiet ansamblī

Mazuļi mūziku uztver dabiski. Vienkārši pamēģiniet atskaņot mūziku un visticamāk ieraudzīsiet, ka jūsu bērns sācis dejot. Mūzika spēj spēcīgi ietekmēt bērnu noskaņojumu, atvieglot mācīšanos un padarīt to jautrāku.

Izprotot taktis un ritmu, bērns attīsta savas kognitīvās prasmes. Bet, mācoties spēlēt mūzikas instrumentus un kustinot plaukstas, rokas vai kājas, bērns uzlabos koordināciju un motoriku.

Iedrošiniet savu bērnu spēlēt mūzikas instrumentus pie savas mīļākās dziesmas vai, vēl labāk - spēlējiet kopā ar bērnu un izbaudiet mācīšanās procesu kopā.