Pārlekt uz galveno saturu
Svarīgs ziņojums!
Mātes piens ir labākais uzturs zīdaiņiem veselīgai augšanai un attīstībai. Labs uzturs mātei palīdz uzturēt piemērotu krūts piena kvalitāti un daudzumu. Negatīvu un iespējami neatgriezenisku iespaidu uz zīdīšanu var atstāt nevajadzīga jaukta vai pilnīga ēdināšana no pudelītes, kā arī citi nevajadzīgi papildēdieni un dzērieni. Ja jums ir problēmas ar zīdīšanu, kā arī pirms lēmuma pieņemšanas par mākslīgo maisījumu izmantošanu, konsultējieties ar ārstu, turklāt apsveriet sociālos un finansiālos aspektus. Vienmēr rūpīgi sekojiet lietošanas, pagatavošanas un uzglabāšanas pamācībām, kas atrodamas uz mākslīgo maisījumu vai papildēdienu iepakojuma, jo nepareiza vai nevajadzīga to lietošana var apdraudēt veselību.
Your child and natural body resistance

Jūsu bērns no 6 mēnešu vecuma - Padomi māmiņām

Padomi māmiņām

Pārvarot uztraukumu, ja jādodas prom no mājām bez mazuļa

Tā kā Jūs joprojām esat galvenā bērna aprūpētāja, ir pilnīgi normāli, ja Jūsu bērniņš uztraucas Jūsu prombūtnes laikā. Turklāt šāda reakcija ir pat veselīga. Šeit ir daži padomi, kas var palīdzēt mazināt bērna uztraukumu laikā, kad neesat blakus:
– Savlaicīgi iepazīstiniet bērniņu ar cilvēku, kas viņu pieskatīs Jūsu prombūtnes laikā. Ļaujiet bērniņam pie viņa pierast pakāpeniski. Pieskatītājs var būt auklīte vai kāds no radiniekiem, kas Jūs aizvietos laikā, kad atsāksiet savas darba gaitas.
– Atvadām ir jābūt īsām. Tās var būt emocionāli smagas, tomēr neļaujiet bērna raudāšanai mainīt Jūsu lēmumu doties ārpus mājas. Ja bērniņš apzināsies, ka ar raudāšanu var panākt Jūsu palikšanu mājās, nākamreiz viņš raudās stiprāk un ilgāku laiku.
– Nekad nepazūdiet, neatvadoties no bērna. Aizlavīšanās var sašķobīt bērna uzticēšanos Jums. Tā vietā labāk priecīgi atvadieties un uzmundrinoši pamājiet. Tā Jūs savam bērnam nododat informāciju, ka Jūs jūtaties droši, atstājot mazo ar pieskatītāju.