Pārlekt uz galveno saturu
Svarīgs ziņojums!
Mātes piens ir labākais uzturs zīdaiņiem veselīgai augšanai un attīstībai. Labs uzturs mātei palīdz uzturēt piemērotu krūts piena kvalitāti un daudzumu. Negatīvu un iespējami neatgriezenisku iespaidu uz zīdīšanu var atstāt nevajadzīga jaukta vai pilnīga ēdināšana no pudelītes, kā arī citi nevajadzīgi papildēdieni un dzērieni. Ja jums ir problēmas ar zīdīšanu, kā arī pirms lēmuma pieņemšanas par mākslīgo maisījumu izmantošanu, konsultējieties ar ārstu, turklāt apsveriet sociālos un finansiālos aspektus. Vienmēr rūpīgi sekojiet lietošanas, pagatavošanas un uzglabāšanas pamācībām, kas atrodamas uz mākslīgo maisījumu vai papildēdienu iepakojuma, jo nepareiza vai nevajadzīga to lietošana var apdraudēt veselību.
Must-knows About Dietary Fibre for Your Child

Vienu līdz trīs gadus veca bērna uzturs

Vienu līdz trīs gadus veca bērna uzturs

Jūsu bērna dzīves pirmie gadi ir svarīgs posms – gan fizsiskajā, gan garīgajā attīstībā. Vecākiem jāpatur prātā, ka katrā attīstības posmā bērnam ir nepieciešama atbilstoša ēdināšana. Piemēram var izmantot olbaltumvielas – lai gan tās ir ļoti būtiskas uzturvielas, tā ēdienkartē jāievieš pakāpeniski. Pārāk strauja olbaltumvielu ieviešana bērna ēdienkartē, var nodarīt kaitējumu bērna veselībai. 

1 – 3 gadi
Lielākajai daļai mazuļu šajā vecumā šķiļas zobiņi, tādēļ uzturā notiek pakāpeniska pāreja no šķidras uz cietu pārtiku. Maltīšu biežums tuvojas pieauguša organisma režīmam, proti, trīs maltītes dienā un divas nelielas, veselīgu uzkodu ēdienreizes. Sabalansētam uzturam ir ļoti liela nozīme, tāpēc jūsu bērnam ir būtu jāēd rīsi, gaļa, zaļie dārzeņi un augļi. Tāpat būtu labi uzturu papildināt ar vismaz divām krūzēm piena dienā, tādējādi palielinot uzņemto kalcija devu.