Pārlekt uz galveno saturu
4 iemesli, kāpēc jūsu bērns nakts laikā neguļ

4 iemesli, kāpēc jūsu bērns nakts laikā neguļ

Ja jūsu mazulis bieži mostas nakts vidū, nesatraucieties - jūs neesat vienīgais. Lūk, četri iespējamie iemesli, kāpēc jūsu mazulis naktī mēdz negulēt.

1. Jūsu mazulim nav ērti

Mazulim istabā, iespējams, ir par siltu vai par aukstu. Pastāv  iespēja, ka gaiss telpā ir pārāk sauss, kā rezultātā mazuļa degunā samazinās gļotādas mitruma līmenis. Lai mazulim būtu ērti, telpas temperatūrai ir jābūt piemērotai, telpai jābūt klusai un tumšai. Mazuļa segai jābūt vieglai, mīkstai un sausai. Mudiniet pirms gulētiešanas mazuli nokārtot dabiskās vajadzības un pārliecinieties, ka bērnam nav parazītisku tārpu.


2. Jūsu mazulis ir pārāk satraukts

Iespējams, jūsu mazulis arī pēc rotaļu laika joprojām ir satraukts un nevar aizmigt. Tāpēc pusstundu līdz stundu pirms gulētiešanas ļaujiet mazulim nomierināties. Pārmērīga ķircināšana un rotaļas ar mazuli tuvu gulētiešanas laikam var apgrūtināt bērna aizmigšanu. Centieties kopā ar savu mazuli neskatīties asa sižeta filmas, nestāstiet baisus stāstus un pirms gulētiešanas nedodiet jaunas rotaļlietas.


3. Neseciniet, ka jūsu mazulis ir izsalcis

Ja bērns sāk raudāt nakts vidū, daudzas mātes domā, ka viņu mazulis ir izsalcis un nolemj bērnu pabarot. Izsalkums var arī nebūt īstais iemesls. Ja nevēlaties radīt bērnam ieradumu, ka viņš tiek pabarots katru reizi, kad nakts laikā pamostas, pirms ķeraties pie barošanas, mēģiniet saprast, kas jūsu bērnu satrauc.


4. Jūsu mazulim ir gremošanas traucējumi

Gremošanas traucējumi vai pārmērīga barošana var novest pie tā, ka jūsu mazuļa miegs ir nemierīgs. Pirms gulētiešanas varat bērnam iedot mazliet piena, taču, ja plānojat mazuli pabarot ar putru, nūdelēm vai citu papildēdienu, centieties to darīt vismaz 2 līdz 3 stundas pirms gulētiešanas.