Pārlekt uz galveno saturu
mom

Grūtniecēm nevajadzētu dzert kolu

Grūtniecēm nevajadzētu dzert kolu

Lielākā daļa jauno māmiņu zina, ka alkohola lietošana grūtniecības laikā nelabvēlīgi ietekmē augļa attīstību, tādēļ dažādu pasākumu laikā viņas aizvieto alkoholu ar kolu. Patiesībā grūtniecības pirmajās 90 dienās ir jāizvairās arī no kolas un līdzīgiem dzērieniem, jo to sastāvā ir kofeīns un klonidīns, kuri ir spēcīgi stimulanti, kas pētījumos ar dzīvniekiem ir uzrādījuši attīstības deformācijas.

 

Lietojot šos dzērienus pārāk daudz, palielinās kopējais kofeīna un klonidīna līmenis, kas pārslogo nervu sistēmu, radot uzbudinājumu, paātrinātu elpošanu un strauju sirds ritmu, provocējot bezmiegu, kā ar citas negatīvas sekas. Kofeīns mātes ķermenī viegli pārvar placentāro barjeru, kas var ietekmēt mazuļa kaulu un nozīmīgāko orgānu attīstību, līdz ar to bērniņam var būt mazs dzimšanas svars.

 

ASV Pārtikas un zāļu administrācija iesaka grūtniecēm dienas laikā uzņem ne vairāk kā 300 miligramu kofeīna. Tāpēc grūtniecēm būtu jāizvairās no stipras kafijas dzeršanas. Turklāt gāzētie dzērieni satur arī fosfora savienojumus, krāsvielas un aromatizatorus, kas ietekmē kaulu augšanu un kalcifikāciju. Apkopojot šo, grūtniecēm būtu jāizvairās no gāzētu dzērienu lietošanas, aizvietojot tos ar siltu ūdeni vai minerālūdeni, kuriem jābūt kā galvenajam šķidruma uzņemšanas avotam.