Pārlekt uz galveno saturu
get comfy in nature yoga

Pavadiet laiku dabā patīkami, nodarbojoties ar jogu

Vairāk relaksējieties un brīvā dabā nodarbojoties ar vienkāršiem jogas vingrinājumiem. Bez svaiga gaisa izbaudīšanas, joga papildus palīdzēs arī mazināt diskomforta sajūtu, piemēram, krampjus, aizcietējumus un vēdersāpes, ko izraisa jūsu ķermeņa hormonu pielāgošanās grūtniecības periodam.

Protams, ar jogu var nodarboties arī iekštelpās, taču, vai nebūtu lieliski iziet ārā, lai pamainītu ierasto vidi? Jūs to varat arī pārvērst par piedzīvojumu kopā ar kādu draudzeni, ģimenes locekli vai savu vīru. Atrašanās brīvā dabā un vērošana, kā viņa skaistā sieva atpūšas, nodarbojoties ar jogu, arī vīram varētu mazināt stresa līmeni.

Vietnē Babycenter.com ir teikts, ka sievietes var nodarboties ar regulārām jogas nodarbībām pirmajā grūtniecības trimestrī, taču pirms nodarbību uzsākšanas pakonsultējieties ar savu ginekologu! Ir divi jogas vingrinājumi, kas ir īpaši piemēroti sievietēm stāvoklī – vingrinājums ''Stāvošā Čakrasana'' un vingrojums ''Kati Čakrasana''.

Vingrinājums "Stāvošā Čakrasana"
'Stāvošā Čakrasana'' ir labs vingrinājums gurnu staipīšanai un plaušu kapacitātes palielināšanai, kas palīdzēs topošajām māmiņām ar elpošanas grūtībām

  1. Nostājieties stāvus, izpletiet kājas un pārliecinieties, ka ķermenis ir līdzsvarā. Dziļi ieelpojiet, vienlaikus izstiepjot rokas uz sāniem paralēli jūsu pleciem. Jūsu plaukstām ir jābūt vērstām uz leju. Lēnām izelpojot, saglabājiet šo pozu.
  2. Dziļi ieelpojiet, pagriežot savu labo roku tā, lai labā plauksta ir vērsta uz augšu. Lēnām izelpojiet un paceliet labo roku uz augšu līdz labajai ausij, vienlaikus noliecot galvu un ķermeni uz leju pa kreisi. Turiet abas kājas un savu kreiso roku taisni, kamēr ķermenis kustās. Saglabājiet pozu, cik ilgi ir ērti, turpinot elpošanu.
  3. Dziļi ieelpojiet un nostājieties taisni, ar abām rokām taisni izstieptām, rokas vēršot uz augšu. Iztaisnojiet rokas tā, lai tās abas ir paralēli jūsu pleciem un lai jūsu plaukstas ir vērstas uz leju. Nolaidiet labo roku lejā un lēnām izelpojiet.
  4. Atkārtojiet iepriekš minētās darbības ar otru roku.

Vingrojums ''Kati Čakrasana''
Vingrojums ''Kati Čakrasana'' var palīdzēt mazināt aizcietējumus grūtniecības laikā.

  1. Nostājieties, skatoties uz priekšu, un izpletiet kājas. Plaukstas skatās uz leju, dziļi ieelpojiet un izstiepiet rokas uz sāniem paralēli saviem pleciem.
  2. Lēnām izelpojiet, pagriežot ķermeni pa kreisi. Griešanās laikā  ar labo roku pieskarieties kreisajam plecam un ar kreiso roku no aizmugures - labajam gurnam. Jūsu kājām nevajadzētu kustēties.
  3. Dziļi ieelpojiet un atgriezieties sākotnējā pozā. Atkārtojiet darbības ar ķermeņa otru pusi pretējā virzienā.
  4. Atkārtojiet darbības no 5 līdz 10 reizēm, ņemot vērā, cik ērti jūtaties.

Un neaizmirstiet uzņemt pāris fotoattēlus savas sesijas laikā. Jūs varat saglabāt tās par piemiņu savam bērnam un vēlāk pastāstīt mazulim, ka tas bija jūsu pirmais kopīgais parka apmeklējums.