Pārlekt uz galveno saturu
Svarīgs ziņojums!
Mātes piens ir labākais uzturs zīdaiņiem veselīgai augšanai un attīstībai. Labs uzturs mātei palīdz uzturēt piemērotu krūts piena kvalitāti un daudzumu. Negatīvu un iespējami neatgriezenisku iespaidu uz zīdīšanu var atstāt nevajadzīga jaukta vai pilnīga ēdināšana no pudelītes, kā arī citi nevajadzīgi papildēdieni un dzērieni. Ja jums ir problēmas ar zīdīšanu, kā arī pirms lēmuma pieņemšanas par mākslīgo maisījumu izmantošanu, konsultējieties ar ārstu, turklāt apsveriet sociālos un finansiālos aspektus. Vienmēr rūpīgi sekojiet lietošanas, pagatavošanas un uzglabāšanas pamācībām, kas atrodamas uz mākslīgo maisījumu vai papildēdienu iepakojuma, jo nepareiza vai nevajadzīga to lietošana var apdraudēt veselību.
FrisoGold-Privileges-02- Banner

Friso Gold Privileges

Begin your journey of rewards with your purchase of Friso Gold 3 or Friso Gold 4. You’ll enjoy savings of up to RM100.

tin

Getting rewarded is easy!

To enjoy what's in store for you, all you need to do is register your details at selected outlets and your journey of rewards begin.

T&C applied

steps

Earning Points Is Even Easier!

You will be awarded with points for every purchase of Friso Gold 3 and Friso Gold 4, which you can use to enjoy great savings!

*Each Program member will be limited to purchasing a maximum of 24 units/month of any of the following Friso Gold products: Friso Gold 3 (900g), Friso Gold 3 (1.2kg), Friso Gold 4 (900g), Friso Gold 4 (1.2kg). Any purchase above the maximum of 24 units can still be made, but no further loyalty member points will be awarded for that month.

How to earn points?

box1-en-unit

Purchase Friso Gold 3 or Friso Gold 4 1.2kg

box2-en-unit

Purchase Friso Gold 3 or Friso Gold 4 900g  

Turn your points into savings!

 

Example of points redemption

box3

RM35 off your purchase of Friso Gold 3 and Friso Gold 4

box4

RM1 off your purchase of Friso Gold 3 and Friso Gold 4

Minimum points required to make a redemption: 35 points
Maximum points that can be used for each redemption: 100 points