Pārlekt uz galveno saturu
Svarīgs ziņojums!
Mātes piens ir labākais uzturs zīdaiņiem veselīgai augšanai un attīstībai. Labs uzturs mātei palīdz uzturēt piemērotu krūts piena kvalitāti un daudzumu. Negatīvu un iespējami neatgriezenisku iespaidu uz zīdīšanu var atstāt nevajadzīga jaukta vai pilnīga ēdināšana no pudelītes, kā arī citi nevajadzīgi papildēdieni un dzērieni. Ja jums ir problēmas ar zīdīšanu, kā arī pirms lēmuma pieņemšanas par mākslīgo maisījumu izmantošanu, konsultējieties ar ārstu, turklāt apsveriet sociālos un finansiālos aspektus. Vienmēr rūpīgi sekojiet lietošanas, pagatavošanas un uzglabāšanas pamācībām, kas atrodamas uz mākslīgo maisījumu vai papildēdienu iepakojuma, jo nepareiza vai nevajadzīga to lietošana var apdraudēt veselību.
Nutritional and Breast Feeding Tips.jpg

Viens gads - Bērna attīstība

Bērna attīstība

Kognitīvā attīstība

Jūsu bērns sāk saprast pretstatus un norādījumus, kas ir saistīti ar divām atsevišķām darbībām, piemēram: „Izdzer savu pienu un atdod pudelīti mammai”. Viņš var precīzāk izteikt savas vajadzības.

Runas attīstība

Mazulis jau spēj dungot savu mīļāko melodiju, teikt jums, ko viņš dara, izteikt savas simpātijas un antipātijas. Viņa mīļākais vārds šajā posmā varētu būt „nē”.

Motorikas attīstība

Viņš var noturēt zīmuli un zīmēt vienkāršas līnijas, spēlēties ar bumbu, ēst ar pirkstiem un patstāvīgi staigāt bez palīdzības. Jau drīz vien bērniņš varēs nest savu rotaļlietu un atklāt skriešanas prieku.

Sociālā attīstība

Mazulis spēj pieprasīt jūsu uzmanību un lūgt, lai paspēlējaties ar viņu. Kad viņš kļūs pārliecinātāks par sevi, mazais sāks meklēt mazliet vecākus bērnus, spēlēties ar tiem un atkārtot viņu darbības. Viņš var arī veidot attiecības ar citiem sava vecuma bērniem un spēlēties ar tiem.