Pārlekt uz galveno saturu
Should pregnant mothers watch TV

2 trimestris - Padomi

Padomi

Pievērsiet uzmanību stājai un kustībām

Nestāviet kājās pārāk ilgu laiku, atcerieties sadalīt ķermeņa svaru vienmērīgi uz abām kājām, turot tās mazliet atstatus vienu no otras tā, lai smaguma centrs būtu pēdu vidū, tādējādi stāvēšana būs mazāk nogurdinoša. Ap 20.grūtniecības nedēļu aprunājieties ar savu ārstu par grūtniecības jostas nēšāšanu, lai novērstu muguras sāpes.

Novērsiet aizcietējumus

No rītiem dzeriet daudz ūdens un regulāri apmeklējiet tualeti. Turklāt ieteicams uzturā lietot šķiedrvielām bagātus augļus un dārzeņus, tādējādi uzlabojot gremošanu. Palielinoties dzemdei, tiek nospiestas vēdera dobuma vēnas, kas palielina hemoroīdu veidošanās risku. Pēc tualetes apmeklējuma maigai tīrīšanai jūs varat izmantot mitrās salvetes bērniem vai samitrinātas salvetes.

Krūšu galu kopšana

Ja jūs plānojat mazo barot ar krūti, atcerieties pēc dušas uz krūšu galiem uzklāt atvēsinošu krēmu vai olīveļļu, maigi pamasējiet krūšu galus un areolas ar tīru īkšķi un rādītājpirkstu. Dariet to piecas minūtes divas reizes dienā. Ja jums ir plakani vai ievilkti krūšgali, sākot ar 17.nedēļu jācenšas tos izvērst, lai mazinātu spontānā aborta riskus. Krūšu gali reizi dienā ir maigi jāpavelk un kādu brīdi jāpatur.